Google İlk Açık Kaynak Kodlu Bilgisayarını Piyasaya Sundu

Anasayfa / Haber ve Duyurular / Google İlk Açık Kaynak Kodlu Bilgisayarını Piyasaya Sundu

Google teknoloji gündemine ağırlık veren firmaların başında geliyor. Dolayısıyla yeni modellerinde de her zaman makine öğrenimine önem vermiş olduğunu görebiliyoruz. Google kadar dünyanın yapay zekaya da önem verdiğini görebiliyoruz dolayısıyla dünyanın yapay zekaya önem veriyor olması Google’ının de gözünden kaçmıyor.  Yapay zeka yeni dünyanın önemli konularında birisi insana yapay zeka sayesinde daha az güç düşmesi bekleniyor. Google ise bugün dünyaya sunmuş olduğu MobileNets seti sayesinde akıllı cihazların görüntülerinin de daha düşük bir enerji ile tanımasını sağlıyor.

Yapay zeka teknolojide daha fazla tercih edilirken Google’ının yapay zekaya sahip olan uygulamalarının da özellikle de android cihazlarda sık olarak artmaya başladı. Açık kod kaynaklı API’leri bu sene serbest bırakmayı amaçlayan Google yapay zeka teknolojisine de insanların daha kolay bir şekilde ulaşabilmesini hedefliyor. Günümüzde makine öğrenimi yapan çok şey işlem yaparken de yeni verilerini bulut teknolojisine aktarım sağlıyor. Yine bu verileri de insanlara sunarken bulut teknolojisinden yararlanmak zorunda.  Bu olay ise verilerin saklandığı merkeze daha fazla yük binmesine neden oluyor.

 Google’ının hazırlamış olduğu bu yeni veri merkezlerinde ise bilgisayarların çok daha güçlenmesi sağlanmış olacak bu da demek oluyor ki makine öğrenimi sırasında akıllı cihazlara bilgileri işleme işi çok fazla yansımamış olacak.

Bu olayların bir takım dezavantajlarının da olduğunu söylemek mümkün yani bir kişi akıllı cihazındaki verileri işleyerek daha hızlı bir şekilde sonuçları döndürebilecek ve bu da verilerin akıllı cihazları hiçbir şekilde terk etmemelerine neden olacak. Ancak olumsuz tarafı ise bu kez telefonun bataryaları daha çabuk bir şekilde tükenecek çünkü bu makine öğrenimi işlemcide her ne varsa hepsini kullanan bir sistem olacak. Kısacası siz dursanız dahi bilgiler edinilmeye devam edecek.

Bu teknoloji için henüz yeni olduğundan dolayı daha çocuk gibi düşünülebilir çünkü çocuklar da bilgileri zamanla öğrenerek uygulamaya başlarlar. Bunun içinde ilk önce sistemin kendisini biraz test ediyor olması gerekecek. Biz de bu anlamda Google’ının bu yeni sisteminin geliştirilmesini bekliyor olacağız.

SEO Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! 0(236) 408 85 80

Copyright © 2017. Viral SEO Tescilli Bir Markadır. Tüm Hakları Saklıdır. Marka Tescil No: 2017/09987
Top