Google'dan Sanat ve Kültür Hizmeti (Google Arts & Culture)

Anasayfa / Haber ve Duyurular / Google'dan Sanat ve Kültür Hizmeti (Google Arts & Culture)

Google her geçen gün insanların konforunu artırma noktasında çalışmalarını sürdürürken yeni özellikleri de eklemeye devam ediyor. Bu anlamda insanların bir çok şeyi daha hızlı keşfetmesi için yeni bir özelliği daha ekledi.

Aslında Google buna sürükleyen şey insanların sanat konularını aratmalarında yaklaşık olarak 500 milyon arama yapması. Google bu aratmaları boş çevirmemek ve daha hızlı olması adına  “Google Arts & Culture” hizmetiyle entegre etti.

Aramalar ise Google haritalar üzerinden yapılabilecek. Bu da kullanıcılara daha kolay hizmet sağlamak anlamına geliyor. Google kullanıcıları, sanat eserleri ile ilgili sanatçı bilgileri, ait olduğu dönem, kullanılan malzemeler ile bu eserlerin sergilendiği mekanlar dahil tüm verilere rahatça ulaşabilecek.

Sorgu artık kullanımda ve de sanatla ilgili konularda güncel ve derin bilgilerin sağlanması hedefleniyor. Hatta Street View ile yapılan sanal müze ziyaretlerinde eserler hakkında daha detaylı bilgiler elde edilebilecek.  Aynı zamanda Google resmi bloğunda aşağıda yer alan açıklamalara yer verdi.

 “Google’da sanatla ilgili merak edilen konularda arama yapmak artık çok daha isabetli ve kolay hale geliyor. Kimileri Van Gogh’un Yıldızlı Gece eserindeki güçlü fırça darbelerinden kimileriyse Klimt’in Öpücük adlı eserindeki görkemden etkilenseler de, kesin olan bir şey varsa o da insanların sanata tutkuyla bağlı oldukları. Sanatla ilgili konularda Google’da her ay yaklaşık 500 milyon arama yapılıyor. Bugünden itibaren sanatla ilgili konularda yapacağınız aramalar size daha güncel ve derinlikli bilgiler sunacak.

Ayrıca sanal müze ziyaretlerinizde yer alan eserler hakkında daha detaylı bilgiler edinebileceğiniz Street View desteğini de yeni bir özellik olarak ekledik. Kültür ve sanat konularında yapacağınız aramaları adeta bir başyapıta çevirmek amacıyla Google Arts & Culture ekibi ile Google Search mühendisleri bir araya geldi. Bu kapsamlı çalışma sayesinde arama yaptığınız sanat eserleriyle ilgili sanatçı bilgileri, ait olduğu dönem, kullanılan malzemeler ile bu eserleri görebileceğiniz mekanlar dahil tüm veriler arasındaki bağlantıları tanımak ve anlamlandırmak için sistemlerimizi geliştirdik. Örneğin Gustav Klimt diye arama yaptığınızda çok daha detaylı bilgilere erişebileceksiniz. “

SEO Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! 0(236) 408 85 80

Copyright © 2017. Viral SEO Tescilli Bir Markadır. Tüm Hakları Saklıdır. Marka Tescil No: 2017/09987
Top