SEO Analizi Nasıl Yapılır?

Anasayfa / SEO Analizi Nasıl Yapılır?

SEO analizi denildiğinde akla gelen ilk şey bir internet sitesi için olmazsa olmazıdır. Bir web sitesi sahibi mutlak suretle kendi sektörü içerisindeki rakiplerini ve kullanıcıların da sektörde nasıl bir arama yaptığını bilmek durumundadır. Çünkü site ile ilgili çalışmaları da ancak bu doğrultuda yapması gerekir.  Arama motorlarında sitenizin üst sıralarda yer almasını istiyorsanız o zaman doğru ziyaretçileri kazanmak durumundasınız. Bir internet sitesi arama motorlarında ne kadar yukarıda çıkarsa o kadar çok ziyaretçi toplayacak ve bu anlamda da maddi kazancı o kadar yüksek olacaktır. Kısacası SEO analizi için olmazsa olmaz tanımlaması doğru olacaktır.

SEO analizi yapılırken sitenizi arama motorlarındaki durumu ve de backlink yapısı ele alınız. Çünkü ancak bu şekilde doğru bir yolu çizebilirsiniz. Yolunuzu doğru bir şekilde çizdiğiniz de bu sitenizin kalitesini artıracak ve açtığınız bu yolda doğru bir şekilde ilerlemenizi sağlayacaktır.

Peki, SEO analizlerini nasıl ve ne şekilde yapıyoruz derseniz? Şu şekilde açıklayabiliriz.

SEO ekibimiz uzun yıllardan bu yana deneyime sahiptir. Sektörünüzle alakalı olarak en uygun sonuçlar en kısa süre içerisinde belirlenir ve çalışmanın yön tayini tespit edilir.

SEO Analizi Nasıl Yapılır?

Bize gelen bir web sitesi sahibinin ilk bilmesi gereken şey kelimelerinin neler olduğudur. Çünkü bu kelimelerde yapılacak olan çalışma sitenin de yükselmesini sağlayacaktır. Eğer ki kelime noktasında yeterince bilgiye sahip değilse o zaman SEO ekibimiz bu konuda yol gösterici olacaktır. Web sitesinde yapılacak olan çalışmanın mutlaka bir anahtar kelime doğrultusunda gerçekleşmesi gerekir.  Kısaca herşey anahtar kelimeyi öğrenmeyle başlar ve sonrası bizim için daha basittir.

SEO ekibimiz öncelikli olarak talep doğrultusunda web sitesinin On Page SEO konusunda uyumlu olup olmadığını kontrol eder. Eğer ki uygun değilse o zaman bir uygunluk çalışması başlatılır. Belirlenmiş olan anahtar kelimelerin rakip analizleri ve de rekabet durumları incelenir. Arama sonuçlarında karşılaşılan sitelerin backlink durumları ve On Page durumları da tespit edilerek hedefe doğru yola çıkılır.

Bahsettiklerimiz işin giriş bölümü olarak bilinmelidir çünkü detaylar işin olmazsa olmazlarındandır. SEO analizi sayesinde geleceğe yönelik olarak yapacağınız çalışma sitenize en kısa süre içerisinde sonuç vermesini sağlayacaktır.

SEO Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! 0(236) 408 85 80

Copyright © 2017. Viral SEO Tescilli Bir Markadır. Tüm Hakları Saklıdır. Marka Tescil No: 2017/09987
Top