SEO Araçları

Anasayfa / SEO Araçları

SEO bir site için olmazsa olmazlardandır. Bu makalemizde ihtiyacınız olabilecek ücretli ve ücretsiz SEO araçları konusunda bir açıklama yapma ihtiyacını hissettik.

Google arama sonuçlarında iyi bir pozisyonda yer almak isteyen web sahipleri için pek çok farklı strateji geliştirmiştir. Bu araçların en büyük katkısı web sitenizin hizmet sektörünü ve de rakiplerinizin durumlarını çok daha iyi bir şekilde analiz etmenizi sağlayacaktır. İyi bir blog sahibi olabilirsiniz ya da kurumsal bir firmanızın internet sitesi sahibi olabilirsiniz. Burada farklı araçları kullanıyor olmak web sitenize her zaman fark kazandıracaktır. Bizlerde sizler için en iyi SEO araçlarını listeledik.

LİNK ANALİZ ARAÇLARI

SemRush

SemRush ücretli bir araç fakat zirvede olmak isteyenlerin mutlaka kullanması gerekir. Sektörünüzün anahtar kelime takibi ve organik trafik gibi özelliklerinizi analiz edecektir.

Link Diagnosis

Ücretsiz bir analiz aracıdır. Ücretsiz olmasına rağmen benzerleri içerisinde en iddialı olanıdır diyebiliriz. Analiz aracının içerisinde PR değerlerine link listesine, sayfalarına ve link metinlerine kadar pek çok analizi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Open Site Explorer

Open Site Explorer ücretsiz hizmet veren bir araçtır. Pratik olması kullanışlı olmasını sağlar. Rakiplerinizi kıyaslamanız ve de benzer faydalı bilgiler edinebileceğiniz pek çok özellikleri bünyesinde barındırıyor.

ANALİTİK ARAÇLARI

Moz Analytics

Moz Analytics daha çok organik arama trafiği ile ilgili olarak isminden çok fazla söz ettirmeyi başarmıştır. Sosyal medya konusunda da aktif olduğu için Google Analytics’ten ayıran bir özelliğe sahiptir.

Searchmetrics

Kendi içinde çok farklı araçları barındırıyor. Bu yüzden de derinlemesine bir analiz imkanı sağlıyor. Ancak aracın kullanımının biraz karışık olması öğrenimi konusunda da zaman alabiliyor. Bu yüzden de geniş bir zaman istiyor.

ORİJİNAL İÇERİK ARAÇLARI

Quetext

Hızlı kullanılabilen ve ücretsiz olma özelliği ile birlikte çok kullanılan analiz araçlarından bir tanesi. Genel olarak içeriğin yüzdelik orijinalliği hakkında bilgi verebiliyor.

PlagScan

PlagScan ücretli ancak denemek isteyenler için iki haftalık ücretsiz deneme bir sürümü mevcut. Aracın en büyük özelliği ise içeriği farklı veri tabanlarında aratabiliyor.

CRAWL ANALİZ ARAÇLARI

Virtual Promote

Site içerisinde olabilecek her türlü hatayı çok hızlı bir şekilde tespit eder ve düzenlenmesi için öne çıkarır.  Sitenizin içerisindeki tüm CSS, HTML ve XML yazılımlarını kontrol eder.

SEO Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! 0(236) 408 85 80

Copyright © 2017. Viral SEO Tescilli Bir Markadır. Tüm Hakları Saklıdır. Marka Tescil No: 2017/09987
Top