SEO Çalışması Ne Kadar Sürer?

Anasayfa / Yazılar / SEO Çalışması Ne Kadar Sürer?

SEO çalışması ne kadar sürer denildiğinde bunun yanıtını bilmeyen çok insan olduğunu görüyoruz. Bu nedenle de bu paylaşımımızda merak edilen bu sorunun yanıtını vermeye çalıştık. Aslında bu sorunun yanıtı birazda bütçe ile alakalı olduğundan çoğu web sitesi sahibi yanıtını bilmek ister. Yapılan çalışmanın inceliğine ve maliyetine baktığımız da ise bu sorunun sorulmasının normal olduğunu görebiliyoruz. Tabi ki bu şekilde olunca da birçok işletme burada 3-4 aylık bir SEO çalışması yaptırmayı tercih ediyorlar. Bir SEO çalışmasının ne kadar sürebileceği birazda sitenin anahtar kelimeleri ve yoğunluğu ile alakalı bir durumdur. Eğer ki siz siteniz için çok fazla anahtar kelime kullanıyorsanız burada çalışmanın süreci ister istemez uzayacaktır. Ancak bir SEO çalışması sektörün büyüklüğüne bağlı olarak genelde 6 ay kadar sürer.

SEO çalışmasında süre kadar önemli bir konu da garantidir. Bazı kişiler sitelerine yapılacak bir çalışmanın neticesinde garanti talep ederler. Ancak bu garanti konusunun biraz daha karışık olduğunu söylemek gerekir. Tabii ki de SEO yaptıran herkes bir garanti bekler ancak burada arama motorlarını da çok iyi analiz etmek gerekir. Sürekli güncelleme yaptıklarını ve algoritma değişikliği gerçekleştirdiklerini düşünürsek burada SEO çalışmasını yapan firmanın da kalitesi çok önemlidir. Bir sitenin SEO çalışmasını yapan kişiye SEO uzmanı denir ve SEO uzmanının görevi de almış olduğu siteyi en üst seviyelere getirmektir. İşi profesyonel anlamda yapan hiçbir uzman bu konuda size garanti vermez ve de vermemesi gerekir. Genelde bu tarzda hizmet verdiklerini iddia eden kendilerine SEO uzmanı diyen kişiler vardır insanlara kısa zamanlar için büyük vaatlerde bulunurlar ancak onlar sizi çok kısa bir süreliğine yükseltseler bir spam çalışma yapacaklarından dolayı da çıktığınız gibi birden inersiniz.

SEO Çalışması Etkisini Ne Zaman Gösterir?

SEO çalışmasının etki süresi sizin yapacağınız çalışmaya göre değişecektir ancak burada etki genelde iki üç hafta sonrasında kendisini göstermeye başlayacaktır. Bu durumun birazda sizin siteyi güncel tutmanızla alakalıdır. Çünkü SEO çalışması demek sitenin olduğu gibi bırakılması demek değildir. SEO işlemleri devam ederken ve sonlandıktan sonra da sitenizin güncel kalması gerekir.

SEO Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! 0(236) 408 85 80

Copyright © 2017. Viral SEO Tescilli Bir Markadır. Tüm Hakları Saklıdır. Marka Tescil No: 2017/09987
Top