SEO Çalışması Yapan Firmalar

Anasayfa / Yazılar / SEO Çalışması Yapan Firmalar

SEO bilindiği üzere internet üzerinde belli anahtar kelimelere yapılan çalışmaların kısa bir tanımlamasıdır. Bu konuda hizmet veren çok firma vardır ancak her firmanın da gereken başarıyı gösteremediklerini çok iyi biliyoruz. SEO çalışması denildiğinde iki alanda toplamak doğru olacaktır. Bunlardan birincisi bireysel SEO çalışanları ikincisi ise Kurumsal SEO firmalar. Bu paylaşımda ise amacımız bu insanların yapacakları çalışmalara kısaca bir göz atmak. 

Bireysel SEO Çalışması Yapanlar

Bireysel SEO çalışması yapan kişilerin genelde profesyonellikten uzak oldukları bilinir bu nedenle de herhangi bir sorun yaşanması halinde bir daha ulaşamama ve yanıt alamama gibi bir durumunuz olacaktır. Bu da harcadığınız paranın büyüklüğünü düşündüğünüzde hiçte hafife alınmayacak bir durum olarak karşımıza çıkar. SEO elbette karşılıklı olan güvene dayanarak yapılması gereken bir işlemdir. Ancak burada bir fatura ya da sözleşme olmadığı için riskli olarak kabul edilir. 

Kurumsal SEO Çalışması Yapan Firmalar 

Eskiye bakarsanız SEO işlemlerinin bireysel anlamda daha fazla yapıldığını görebiliyorduk lakin burada yaşanan sıkıntılar ve sözlerin tutulmaması da firmaları işin içine daha fazla yakınlaştırmıştır. Çoğu firma kurumsal SEO çalışması yapan firmaları tercih ediyorlar. Çünkü verilen sözlerin tutulmaması gibi bir durum olmadığı gibi herhangi bir sorun durumunda da karşınızda muhatap bulabiliyorsunuz. Dijital dünya her geçen gün biraz daha büyüyor ve geliyor. Sürekli büyüme ise beraberinde rekabeti getiriyor. Bu bir anlamda zincir halka demek yerinde olacaktır sanıyorum. Bizim ülkemizde de SEO kültürü bu anlamda olması gereken yerini de giderek hızlı bir şekilde alıyor.

Yurt dışında yapılan SEO çalışmalarına baktığımızda bizim ülkemizdekinin biraz daha yavan olduğunu görebiliyoruz çünkü orada bu işlemlerin 20-30 kişilik ekiplerle yürütüldüğü bilinir ancak Türkiye’de bu daha az bir bütçeyle ve çalışanla çözümlenmeye çalışılıyor. 

SEO çalışması yaparken firma çok önemlidir. bu nedenle de bir firmadan destek almadan önce onun referanslarını kontrol etmeniz ve başarılarını takip etmeniz çok önemlidir. en basitinden ele alacak olursak kendi sitesinin o anki durumu burada belirleyici olacaktır. 

SEO Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! 0(236) 408 85 80

Copyright © 2017. Viral SEO Tescilli Bir Markadır. Tüm Hakları Saklıdır. Marka Tescil No: 2017/09987
Top