SEO Danışmanlığı Nedir?

Anasayfa / Yazılar / SEO Danışmanlığı Nedir?

Terim olarak baktığınız da SEO danışmanı SEO uzmanı ile aynı anlamı içermektedir. Firmaların ya da bireysel kişilerin SEO işlerini yapan bir firma şeklinde de isimlendirilebiliriz. SEO konusunda hizmet veren bir takım firmalar vardır. Bunlarla çalıştığınız da işinizi daha sağlama almış olursunuz bu şekilde yapacağınız bir iş anlaşması sonucunda size SEO danışmanlık hizmeti verilmiş olacaktır.

SEO DANIŞMANI NE İŞ YAPAR?

SEO danışmanları öncelikli olarak sitenizin genel yapısını inceler. Burada iç ve dış bağlantılar analiz edilerek SEO açısından uygun olup olmadığı araştırılır. Bunun neticesinde sitenize yapılacak çalışmanın iş planlamasını oluşturur ve sizin onay vermeniz halinde SEO çalışmalarını başlatır. SEO danışmanları için sitenizin şu anki bulunduğu nokta ve geleceği noktanın analizi yapılır. Ve bir yol haritası çizilmiş olacaktır. Bu çalışma periyodik olarak yapılır ve bu konuda bilgilendirilirsiniz. SEO danışmanlığı hizmeti aldığınız zaman sitenize aşağıdaki etkileri de sağlamış olursunuz.

ANAHTAR KELİME HİZMETİ

İnternet üzerinde sitenizin de aralarında bulunduğu binlerce kelimelik anahtar kelime listesi vardır. Bunların tespit edilerek size fayda sağlayacak olan en iyi anahtar kelimenin seçimi sağlanır.

RAKİP ANALİZ HİZMETİ

Bulunduğunuz sektör içerisinde binlerce rakibinizin olduğunu unutmamalısınız. Dolayısıyla bu rakipleriniz arasından sıyrılmanız gerekir. Site dışı kaynaklarından Sosyal medya kullanımına varıncaya kadar siteniz eksiksiz bir şekilde incelenip rapor sunulur.

 SİTE İÇİ OPTİMİZASYON

Sitenizin tüm içyapısı baştan aşağı incelenerek doğru bir şekilde ilerlemesi sağlanmış olur.

SİTE DIŞI OPTİMİZASYON

Web sitenizi her ne kadar siz oluşturmuş olsanız da site dışı etkenler konusunda bilgi sahibi olmayabilirsiniz. Buradaki süreç SEO Danışmanı tarafından tespit edilerek ilerleme sağlanır.

İÇERİK ZENGİNLEŞTİRME HİZMETİ

Sitenizin içerisinde var olan içerikler ve ya eklenecek olan içeriklerin bir uzman gözüyle incelenmesi sağlanmış olur. Yeni ve de özgün makalelerle sitenizin optimize edilmesi sağlanmış olur.

SOSYAL MEDYA OPTİMİZASYONU

Sitenizin veya firmanızın sosyal medya ile tanışması sağlanır ve buradaki güncel durumunuz ve de hedefleriniz de kontrolünüz altında olur.

SİTE TASARIMI

Sitenizin SEO’su kadar tasarımı da önemlidir. Bulunduğunuz sektör içerisinde sitenizin tasarımından tutun da logonuza varıncaya kadar hepsi tam bir düzen içerisinde sağlanmış olur.

AŞAMALI ADWORDS HİZMETİ

Reklam çalışmalarınız bir düzene sokulur ve de reklamlarınız optimize edilir. Adwords yönetimi gibi zor olan bir süreci kolaylıkla idare edebilirsiniz.

Bir internet sitesi için SEO en hızlı büyüme sağlayabilen faktörlerden bir tanesi. Dolayısıyla bu sektöründe büyümesi web sitelerinin kalitesini aynı oranda artırmaktadır. İnternette ticari hacim her geçen gün artıyor dolayısıyla yatırımcı ve girişimciler artık dijital pazarlamaya daha fazla önem veriyor ve ürünlerini burada pazarlamaya çalışıyorlar. İnternet üzerinde ürün pazarlarken yapılacak en doğru hamle doğru yönlendirmelerdir. İşte bu yüzden de büyük ve küçük firmalar SEO danışmanlığı hizmeti almaya çalışıyorlar. 

 Bir SEO danışmanının görevi bir web sitesinin tüm gelişim süreçlerini yakından takip etmektir. Sektörü yakından inceleyerek sitenin üst sıralara gelme sürecini yönetir. SEO danışmanlığı süreci boyunca, daimi olarak rakipler analiz edilir ve bir diğeri hakkında kıyaslamalar yapılır. Varsa sitenin eksik yönleri tespit edildikten sonra eksikliklerin hızlı bir şekilde kapatılması sağlanır.

SEO danışmanlığı için kendi firmanız bünyesinde bir eleman çalıştıracağınız gibi aynı zamanda SEO firmalarından da destek alabilirsiniz. Yapacağınız bir SEO danışmanlığı sözleşmesiyle birlikte aylık ya da istediğiniz bir şekilde hedef bazlı olarak ilerleyebilirsiniz. 

Aylık SEO Danışmanlığı

Aylık SEO danışmanlığında sektörünüzle ilgili olarak rakipleriniz analiz edilir ve bu analiz sonucunda ortaya çıkan düzene göre bir çalışma periyodu oluşturulur. Bu hizmet her ay sonunda yapılacak olan sunum ve raporlarla elde edilen verim değerlendirilir. Her ay sonunda yapılan bu raporlamalarla bir sonraki ayda yapılacak ve teknik stratejilerde ele alınmış olur. 

Hedef Bazlı SEO Danışmanlığı

Hedef bazlı SEO danışmanlığı hizmetinde ise site ile ilgili olarak somut hedefler ele alınır ve de çalışmanın süreci netleştirilmiş olur. Hedef bazlı çalışmada yapılması gereken şey sitenin şu an bulunduğu konum ve gitmek istediğiniz hedef. Bu ikili rekabet düzeyi çerçevesinde ele alınarak planlama gerçekleştirilir. 

Hedef bazlı çalışmada genel bir SEO uygulaması yapılmaz burada anahtar kelimeler belirlenerek bu kelimeler üzerinde hedefe doğru yaklaşılmaya çalışılır. Bu çalışma daha zordur bu nedenle de web sitesi sahipleri genelde bu çalışmayı talep ederler. Ancak burada önemli olan konu SEO danışmanını çok iyi seçmektir. Firmamız bu konuda size başarılı sonuçlar sunabilecek yetkinliğe sahiptir. Çalışmaya başlamadan önce ilk yapmanız gereken daha önceki referansları incelemeniz olmalıdır. Garanti ve de sözleşme şartlarını iyice gözden geçirdiğinizde başarılı sonuçlar alabilirsiniz.

SEO Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! 0(236) 408 85 80

Copyright © 2017. Viral SEO Tescilli Bir Markadır. Tüm Hakları Saklıdır. Marka Tescil No: 2017/09987
Top