SEO Hosting Nedir?

Anasayfa / Yazılar / SEO Hosting Nedir?

Bir internet sitesi sahibi iseniz o zaman hosting kelimesinin anlamını da bilmek zorundasınız. Ancak merak edenler ya da bu işe yeni başlamayı düşünenler için bir tanımlama yapalım. Hosting yer barındırma hizmeti demektir. İnternet üzerinde her internet sitesinin barındırma hizmeti alma zorunluluğu vardır aksi takdir de alan adınızın internette görünmesi mümkün değildir. Ancak hosting yani yer sağlayıcısı alırken de dikkat etmeniz gereken bir takım önemli hususlar vardır. Örneğin hosting sağlayıcınızın 7/24 hizmet veriyor olması önemlidir. Çünkü sizin web sitenizin de 7/24 ulaşılır olması gerekir. Hosting cihazları elektriğe bağlı ve interneti olan cihazlardır ancak herhangi bir elektrik kesintisinden etkilenmemek durumundadır. Daha öncesinde sizlere SEO konusunda bilgiler verdik. Ancak SEO’ya destek olması açıdan hostinginizin de SEO’ya yatkın olması gerekir.

SEO Hosting

SEO hosting demek internet üzerinde belli bir sektörde sabit bir şekilde yerinizi alabilmeniz için kullanılan bir hosting türüdür. Bir örnek vermek gerekirse internet üzerinde birden fazla internet siteniz varsa bir sitenizin linkini diğerlerine vermiş olmanız çok fazla şey ifade etmeyecektir. Çünkü tüm siteler aynı İP üzerinde barınıyor. SEO hosting’de ise tüm siteler başka bir İP’de tanımlanarak hizmet eder bu da siteleriniz arasında link vermiş olsanız bile fayda sağlamanıza yardımcı olacaktır. Hatta normal bir hosting’de sitelerinizi birbirine link verdiğiniz de bu sıralamadan düşmesine dahi neden olacaktır. 

SEO Hosting Neden Tercih Edilmelidir?

SEO hostinglerin tercih edilme nedenlerinin başında arama motorları geliyor. Çünkü arama motorlarına etkisi çok fazla. Dünya çok hızlı bir şekilde büyüyor ve bu büyüme de insanların istekleri doğrultusunda özellikle internet dünyasını çok fazla geliştiriyor. İnternetteki bu gelişmişlik ise firmaların birbiri arasındaki rekabetinin daha güçlü olmasına olanak sağlıyor. Siz ne kadar çalışmalarınızı organik bir şekilde ilerletirseniz o zaman sitenizin bir yere gelmesini de sağlarsınız bunun içinde çok araştırmak ve de çok çalışmak gerekir.

Bir web sitesinin belli bir noktaya gelinmesi isteniyorsa o zaman doğru SEO tekniklerinin kullanılması bunu da işin uzmanından öğrenilmesi gereklidir. 

SEO Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! 0(236) 408 85 80

Copyright © 2017. Viral SEO Tescilli Bir Markadır. Tüm Hakları Saklıdır. Marka Tescil No: 2017/09987
Top