SEO İpuçları

Anasayfa / SEO İpuçları

İnternet dünyasında bende varım demek istiyorsanız o zaman mutlaka siteniz SEO yani arama motoru optimizasyonu yaptırmak durumundasınız. SEO her site için o kadar büyük bir öneme sahiptir ki her site sahibinin de bu konuda bilgi sahibi olması gerekir.  Daha fazla insana internet üzerinden ulaşmak istiyorsanız o zaman ilk yapmanız gereken şey kullanıcıların sitenize nasıl ulaşabileceğini bilmenizdir. Bunun içinde anahtar kelime çok önemlidir. Kullanıcılar anahtar kelime kullanarak sitenize erişim sağlayabilecektir. Bunu da elbette ki Google yardımıyla yapar.

Size düşen Google’ının algoritmasını takip etmek aksi takdirde modası geçmiş ve de etkisi olmayan backlink kasma yöntemleriyle sitenizi bir yere getirmeye çalışırsınız. Bu da size yarardan çok zarar sağlayacaktır.

Anahtar kelime ile sıralamaya girdiğiniz de siteniz ilk sayfada olmasa dahi ziyaretçi çekebilirsiniz. Fakat ilk sayfada olmanı kullanıcılarınızın sayısını ciddi anlamda artıracaktır. Bunun içinde anahtar kelime kullanmanız şarttır. Bu anahtar kelimeler üzerine yapılacak olan çalışma hedef kitlenizin artmasını sağlar.

Etkili Olan Link Alma Stratejileri Kullanın

Eğer ki Google gibi arama motorlarında üst sıralara gelmek istiyorsanız o zaman yapmanız gereken ilk şey backlink almaktır. Backlink alırken de dikkatli bir şekilde hareket etmeniz gerekir. Bu konuda daha açıklayıcı olursak şu şekilde örnekleyebiliriz.

Kaliteli Backlinkler

Kaliteli bir site normal bir siteden yüz kat daha iyidir. Bu yüzden de siteniz için kaliteli bir backlink almak istiyorsanız sizden daha iyi bir siteden almak durumundasınız. Ancak bu sayede sıralamada yükselebilirsiniz.

Backlinklerinizi Çeşitlendirin

Linklerinizi tek bir site üzerinden almak sizin kalitenizi düşürür. Aldığınız site ne kadar kaliteli olursa olsun tek bir kaynak üzerinden size akış sağlanması önemsiz olacaktır. Eğer ki linklerinizi çeşitlendirirseniz farklı IP’lerden gelen kullanıcılar sayesinde Google’de yükselebilirsiniz.

Doğal Yöntemlerle Backlink Alın

Hiçbir zaman açgözlü bir şekilde davranmamanız gerekiyor. bu nedenle de aldığınız backlinklerin mutlaka doğal olmasına özen gösterin. Yani sitenize binlerce link kasmak size hiçbir zaman fayda sağlamaz. Bunu yapıyor olmanız sizi ödüllendirmeyeceği gibi aynı zamanda Google tarafından da ceza almanızı sağlayacaktır.

Domain Veya Otoriter Site

Bir web site için önemli olan domain ve de otorite olmasıdır. Bunun içinde yeni bir projeye başlamak istiyorsanız öncelikli olarak domain seçimine ve domainin eski olmasına özen göstermelisiniz. Domaininizin yaşı ne kadar eski olursa faydası o kadar fazla olacaktır.

SEO Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! 0(236) 408 85 80

Copyright © 2017. Viral SEO Tescilli Bir Markadır. Tüm Hakları Saklıdır. Marka Tescil No: 2017/09987
Top