SEO Optimizasyonu

Anasayfa / SEO Optimizasyonu

Günümüzde kullanılan internet araçlarına baktığınız da en çok kullanılanın da Google arama motoru olduğunu görebilirsiniz. Bu anlamda Google SEO ve de internet kullanımını belli bir kurala bağlayan ve de belirleyen bir kuruluş halini almıştır. Google internet üzerindeki aratmalarda her zaman kaliteli ve de popüler olan siteleri el üstünde tutar ve onlara öncelik verir. Burada Google’nin kalite anlayışı olarak ise site içi optimizasyon gelmektedir. Site dışı yapılan çalışmalar ise popülerlik anlamında siteye katkı sağlayacaktır. SEO optimizasyonu şeklinde tanımladığımız da ise alt başlıklardaki gibi bir inceleme yaparak doğru çalışmanın nasıl yapılması gerektiğine dair bir açıklama getirebiliriz.

İç SEO Nedir? Nasıl Yapılır?

Google ve diğer arama motorları internet sitelerine belli bir kurallar çerçevesinde kalite puanı verir. Bu kalite puanları ise sizin siteniz içerisinde kullanmış olduğunuz metin, görsel, video ve açıklamalarla belirlenir. Bunun yanı sıra temiz ve hızlı bir kod yapısı da iç SEO için oldukça önemli bir konudur. Peki, iç SEO optimizasyonu nasıl olmalıdır?

Metin ve Görsel İçerik Optimizasyonu

Web siteniz içinde kullanmış olduğunuz metinlerin mutlaka özgün ve de kullanıcı odaklı olması gerekir. Kullanıcı odaklı sözünden anlaşılan ise sitenizi ziyaret eden bir kişinin okuduğunu anlaması ve de metnin doğal olarak akışını bozmamasıdır. İçeriklerinizde kullanacağınız görsellerde yine metnin kalitesini belirleyecektir. Görselin mutlaka içerikle ilişkili olması gerekir bunun yanı sıra görselin özgünlüğü de katkı sağlayacaktır. Ziyaretçilerinizin gözünde artı bir kalite bırakmak istiyorsanız görselinizin kalitesine dikkat etmek durumundasınız.

Site Hızı ve Temiz Kod Yapısı

Hiçbir internet ziyaretçisi yavaş açılan bir siteyi beklemek istemez bu nedenle de site hızınızın en yüksek olması gerekir. Sitenize gelen bir ziyaretçi ne kadar çok durursa kaliteniz o kadar artacaktır. Bunun yanı sıra sitenizin hızlı bir şekilde terk ediliyor olması da kalitenizi her zaman düşürür.

Kullanıcı Dostu Web Sitesi

Arama motorlarında hızlı yükselmek istiyorsanız önemli olan konu kullanıcı dostu bir siteye sahip olmaktır. Örneğin ziyaretçileri farklı bir şekilde yönlendirmek ya da akılda kalıcı olmayan bir domain hatta kalitesiz bir tasarım sizi etkileyecektir. Bu nedenle de bu konulara mutlaka dikkat etmeniz gerekir.

SEO Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! 0(236) 408 85 80

Copyright © 2017. Viral SEO Tescilli Bir Markadır. Tüm Hakları Saklıdır. Marka Tescil No: 2017/09987
Top