SEO Uzmanı Kimdir? Nasıl SEO Uzmanı Olunur?

Anasayfa / Yazılar / SEO Uzmanı Kimdir? Nasıl SEO Uzmanı Olunur?

SEO uzmanı internet üzerinde yer alan bir arama motorunun algoritma düzenlemeleri hakkında her şeyi bilen insan demektir. Bir internet sitesinin sıralamada yükselmesi için neler yapması gerektiğini çok iyi bilir ve buna göre analizleri doğru bir şekilde yapar. SEO uzmanını tanımlayacak olursak gerçek hayattan şu şekilde tanımlama yapabiliriz. Kendinizi bir markanın müdürü olarak düşünün ürünlerinizin satışını daha fazla nasıl artırabilirsiniz ve kampanya süreçlerini nasıl yönetebilirsiniz. Dükkânınıza gelenlerin sayısını nasıl çoğaltabilirsiniz bu konuda ne yapmanız gerektiğini bilirsiniz ve süreci de ona göre yönetirsiniz. İşte dijital dünyada da bu işi yapan kişi SEO uzmanıdır. Siz bir SEO uzmanı ile çalışıyorsanız o zaman işini bilen birisi olmasına özen göstermek durumundasınız. Aksi takdirde siteniz hak ettiği konuma gelemeyecek ve yukarıda olmasını beklerken daha aşağılara inebilecektir.

Nasıl SEO Uzmanı olunur?   

Bir SEO uzmanı mutlaka bilgisayar kullanmayı bilmek zorundadır. Çünkü SEO konusunda öğrenmesi gereken yardımcı programlar vardır. Bir SEO uzmanının bilmesi gereken yöntemler nelerdir diye soracak olursanız aşağıdaki gibi belirtebiliriz.

Tüm arama motoru faktörlerini ya da en azından Google’nın isteklerini çok iyi bilmek zorundadır.

Bir internet sitesine ücretsiz araçlar olan Google Search Console, Google Keyword Planner ve Google Analytics gibi programları kurmasını bilmelidir.

Bir internet sitesine ait olan HTML, CSS, JS ve Wordpress hakkında temel olan bilgilere hakim olması gerekir. 

Yukarıda belirtmiş olduğumuz konuları yapabilmek tek başına mümkün olmayacaktır. Bu nedenle de bu programlar ve yöntemler hakkında araştırmacı olmak özellikle de SEO kitaplarında en yeni ile ilgili fikir edinme amacıyla okumak.

Bir web sitesi için önemli konulardan biri sayfaların içerikleridir dolayısıyla bu içeriklerin düzenlenmesi büyük önem taşır. Bu içeriklerde kullanılacak olan anahtar kelime ve yazının kullanıcı odaklı olması SEO uzmanının bilmesi gereken konular arasında yer alıyor.

Son olarak ise yapmış olduğu tüm analizlerin ve istatistiklerin müşterisine raporlanmasını sağlamak ve bunun içinde iyi derece de Word ve Excel programlarını bilmek.

SEO Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! 0(236) 408 85 80

Copyright © 2017. Viral SEO Tescilli Bir Markadır. Tüm Hakları Saklıdır. Marka Tescil No: 2017/09987
Top