Site İçi Optimizasyon Nedir?

Anasayfa / Yazılar / Site İçi Optimizasyon Nedir?

SEO internet sitelerinin arama motorlarında üst sıralarda olabilmesi için en önemli aşamalardan bir tanesidir. Ancak bunun için doğru bir analiz yapılması gerekir. Bu analizinizin tüm alanlara etki etmesi içinde İç SEO çalışmasının mutlaka yapılması gerekir. Bu açıklamadan yola çıkacak olursak sitenize SEO başlatacaksanız burada site içi optimizasyon çalışmalarına öncelik vermek durumundasınız.

Site içi SEO çalışması yalnızca içeriklerinizle alakalı bir durum değildir. Sitenizin tasarımından tutun da yazılımına varıncaya kadar hepsini etkileyen bir durumdur. Yani SEO çalışmasının odak noktası iç SEO’dur.  İç SEO’nun onlarca aşaması vardır bu nedenle de tüm basamakların doğru bir şekilde analiz edilerek uyum sağlaması gerekir. Bu yüzden de kapsamlı bir SEO analizine her zaman ihtiyacınız vardır. Yapılacak olan bu SEO analizleri sırasında içerikleriniz sayfalarınız sayfanızın başlıkları açıklamaları ve kategorileri baz alınarak sayfa içindeki linklerinde yapıları gözden geçirilmesi gerekir. Eğer ki bu analiz neticesinde sitenizde bir aksaklık mevcut ise o zaman bunların hepsinin giderilmesi sağlanır ve SEO’ya uyumlu bir hale getirilir.

Site içi SEO çalışmalarına iki önemli faktör

1.      Anahtar Kelimelerin Belirlenmesi

2.      SEO Uyumlu İçeriklerin Oluşturulması

Sitenizin içeriğinde yer alması gereken sayfalar ve bu sayfaların içeriklerinde anahtar kelime uyumuna dikkat edilmesi gerekir. Çünkü bu aşamanın ilk ayağıdır. Eğer ki bir uyumsuzluk ve eksiklik varsa ilk önce bunların gözden geçirilmesi gerekir. Buradaki amaç Google botlarının dikkatini çekerek sitenize gelmesini ve kullanıcı odaklı olmasını sağlamaktır.

İçeriklerin oluşturulması konusunda da özenli davranmak gerekir. Sitenize girilen her içeriğin özgün ve anahtar kelimelerinin doğru bir şekilde tamamlanmış olması gerekir. Google için sitenizde en önemli şey içeriklerinizin kalitesidir. Bu nedenle de hiçbir zaman kopya içeriklere yer vermemek durumundasınız.  Özellikle de Google’ının son zamanlardaki yapmış olduğu güncelleme neticesinde içerikler daha fazla önem kazanmıştır.

Arama motorları için her zaman kaliteli içerikler değerlidir. Öncelikli olarak Google sonrasında da kullanıcılarınızın faydasına olacak içeriklerin girişini yapmak durumundasınız. Bu sayede sitenize gelen trafiği de artırmış olursunuz ve sıralamalarda da yükselirsiniz.

SEO Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! 0(236) 408 85 80

Copyright © 2017. Viral SEO Tescilli Bir Markadır. Tüm Hakları Saklıdır. Marka Tescil No: 2017/09987
Top