5 Temel SEO Kuralı

Anasayfa / Yazılar / 5 Temel SEO Kuralı

İnsanlar artık bir konu üzerinde araştırma yaparken ilk olarak arama motorlarını tercih ediyorlar. Bu nedenle de siz bir internet sitesine sahipseniz 5 temel SEO kuralı konusunda bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Çünkü burada internet üzerinden aramalarda üst sıralara çıkabilmeniz için büyük bir önem arz ediyor. Ancak görüyoruz ki site sahiplerinin ya zaman açısından ya da dikkatsizliklerinden bu 5 temel SEO kuralı hakkında çok fazla bir bilgisi yok.  SEO danışmanı da tutacak kadar yeterli bir bilgiye sahip olmadıklarında kendi siteleri için öylesine girişler yapmaya devam ediyorlar. İsterseniz sözü uzatmadan bu kurallar nelerdir kısaca bir göz atalım

5 TEMEL SEO KURALI HANGİLERİDİR?

Domain

Eğer ki siteniz arama motorundaki aratmalar sırasında www şeklinde yazıldığında ya da http://siteadı.com şeklinde yazıldığında çıkıyorsa o zaman siz standart bir alan adı sorunuyla karşılaşıyorsunuz demektir. Bura ilk yapılması gereken kısa olan adresi uzun olan adrese yönlendirmektir.

Başlık

Başlık arama motorlarındaki yerinizi alabilmeniz için çok önemli konulardan bir tanesidir. Web siteniz neye hizmet ediyorsa onun içeriğini ilgilendiren bir başlığı mutlaka anahtar kelime içerisinde olacak şekilde hazırlamalısınız.  Mesela size şu şekilde örnekleyebiliriz. Teknoloji,Mobil | Siteadı.com

İç Bağlantılar

Siteniz içerisindeki iç bağlantılar siteyi ziyaret eden kullanıcıların daha rahat hareket edebilmeleri ve hedefe ulaşabilmeleri için önemlidir. E-ticaret sitesi sahibi iseniz o zaman markalara ya da kategorilere göre sıralamanız gerekiyor. Çünkü kullanıcılar aradığı ürüne bu şekilde daha kolay ulaşabileceklerdir. Aynı zamanda makale sonlarına ya da ürün altlarına koyacağınız linkler sayesinde kullanıcıların sitenizde daha fazla gezinmelerini ve de zaman geçirmelerini sağlarsınız. Bu da arama motorlarının sizin her sayfanızı daha geniş bir şekilde dolaşmasını sağlayacaktır.

Alt Etiketleri

Alt etiketler birçok web sitesinde dikkatli seçilen bir konu değildir. Ancak arama motorları alt etiketlere çok fazla dikkat ederler. Özellikle de görsellerinizle aratmalara destek olmak istiyorsanız onların alt etiketlerinin olmasını mutlaka sağlamalısınız.  Arama motorlarının görevlerinden bir tanesi de alt etiketlerin neler olduğuna bakmasıdır. Bu yüzden giriş yaptığınız her makalenizde alt etiketlere dikkat etmeniz gerekir.

Özgün İçerik

Sitenizin içeriği ne olursa olsun her zaman özgün içerikler girmeniz gerekir. Çünkü ancak bu şekilde aranma trafiğinizi yükseltebilirsiniz.

SEO Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! 0(236) 408 85 80

Copyright © 2017. Viral SEO Tescilli Bir Markadır. Tüm Hakları Saklıdır. Marka Tescil No: 2017/09987
Top