SEO Fiyatlandırması Neye Göre Yapılır?

Anasayfa / Yazılar / SEO Fiyatlandırması Neye Göre Yapılır?

Türkiye’de SEO konusundaki ihtiyaç her geçen gün artıyor. Bunun en büyük nedeni ise artık insanların reel mağazacılıktan koparak dijital dünyaya açılıyor olması. Dijitalde olmak demek masraflarınızı en aza indirmek ve satışlarınızı da bir o kadar artırmak demektir. Bu nedenle de insanlar burada olmak için ellerinden geleni yapıyorlar ve yapmak zorundalar. 

İnternette olmak önemli olmuşken tabi ki de burada internette nerede olmanız gerekliliği ön plana çıkıyor. Yani firmanıza ait bir internet adresi almakla hiçbir şey çözümlenmiş olmuyor. Sitenizin arama motorlarında fark edilmesi ve satışlarınızın artması için üst sıralarda olması gerekir. Siteniz üst sıralara çıktıkça hem marka bilinirliğiniz artacak hem de satışlarınız aynı paralelde artacaktır. İşte burada ilk sıralar denildiğinde ise ilk olarak akla SEO çalışması gelmektedir. 

SEO çalışması yapılmasının amacı sitenizin arama motorlarında yukarılarda çıkmasını sağlamaktır. Tabi ki bu yapılırken de bir takım işlemlerin profesyonel bir şekilde yapılması gereklidir. İşte burada yapılacak işleme göre SEO fiyatlandırması değişiklik gösterecektir.  Aşağıda bahsedeceğimiz unsurlar SEO çalışmasında fiyatları doğrudan etkileyecek olan konulardır.  

SEO FİYATINI ETKİLEYEN BAŞLIKLAR

Anahtar kelime 

Bir site için en önemli konu anahtar kelimedir. Çünkü kelime sizin sektörünüzle alakalı bir durumdur. Ziyaretçileriniz ancak bu anahtar kelimeleri kullanarak size ulaşabileceklerdir. SEO yaptırdığınız firma anahtar kelimelerinizi belirleyip analizini çıkardıktan sonra size bu şekilde bir fiyatlandırma sunabilir. Bunun dışındaki fiyatlandırmanın geçerliliği çok fazla mümkün değildir. 

Domain Yaşı

SEO çalışmasında sitenin yaşı da çok önemlidir. Bunu aynen sizin firmanızın yaşı gibi düşünebilirsiniz. İnsanlar eski bir firmaya her zaman güven duyar ve dikkate alır. Arama motorları da domain yaşı ne kadar eski ise o kadar çok dikkate alır.

Sitenin Dmoz Kayıt Durumu

Dmoz hakkında bilgisi olmayanlara kısaca belirtirsek Dmoz dünyada ki en etkili dizin listesi demektir. Burada siteniz ekli olduğunda yapılacak SEO her zaman bir adım daha önde olacaktır.  

Sitenin Alt Yapısı

Sitenin alt yapısı sağlam ise size verilecek fiyat biraz daha uygun olacaktır. Ancak sitenizin o anki durumu gerçekten alt yapısıyla birlikte sorunluysa o zaman sıkıntı biraz daha gün yüzüne çıkacak ve fiyatta da artışlar yaşanacaktır.

SEO Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! 0(236) 408 85 80

Copyright © 2017. Viral SEO Tescilli Bir Markadır. Tüm Hakları Saklıdır. Marka Tescil No: 2017/09987
Top