Backlink’in SEO İçin Önemi

Anasayfa / Yazılar / Backlink’in SEO İçin Önemi

Webmaster dünyasında backling en önemli konulardan bir tanesi ve bir web sitesi içinde olmazsa olmazlardandır. Backlinkin amacı bir web sitesinin popülaritesini öne çıkarmaktır. Yani sizin siteniz diğer siteler tarafından ne kadar önerilmişse o kadar kalitelisiniz anlamına gelecektir. Ancak yalnız bununla kalmaz. Google bir algoritma üzerinden çalışır ve bu algoritmalardan bir tanesi de Trustrank sistemidir. İşte bu Trustrank sitenize Google tarafından verilen değeri temsil eder.  Her web sitesi 10 puan üzerinden değerlendirilir sitenizin değeri bu puanlamada ne kadar yüksek olursa sizinde kaliteniz ve yükselmeniz o kadar erken olacaktır. Ancak backlink alırken önemli olan konulara dikkat etmek gerekir. Çünkü bazı web sitesi sahipleri paralarına da kıyamadıkları için backlink alırken ucuz sitelere yönelirler. Buradaki anahtar kelime ucuzluk değildir. Eğer backlink aldığız site sizin sitenizden değer olarak daha aşağıdaysa o zaman size sağlayacağı hiçbir katkı yoktur. İsterseniz bu konuda neye dikkat etmelisiniz kısaca bir özetleyelim.

Backlink Alırken Neye Dikkat Etmeli?

Google bazı siteleri banlar bu kalitesiz ve işe yaramaz siteler anlamına gelecektir. Eğer ki sizde ucuzluğuna aldanıp bu sitelerden backlink alırsanız bunun size yararı olmayacağı gibi zararı da büyük olacaktır.

Bazı kaliteli sitelerde adeta link çöplüğüne dönmüştür. Sırf kaliteli yani ismi biliniyor diye bu sitelerden de baklink almanız doğru olmayacaktır. Çünkü Google bu şekildeki backlinkleri de çok fazla tasvip etmez. Bunu şu şekilde de örnekleyebiliriz. Link çıkışı çok fazla olan bir toplist var ve buradan backlink alıyorsunuz iyi olacağını düşünüyorsunuz ama bu size fayda sağlamayacaktır.

Bazı uyanık olan web masterler kendi sitelerinde gizli olarak backlink verirler işte bu şekildeki siteleri iyi tanımalısınız çünkü bunlarında size bir getirisi olmayacaktır.

Backlink alırken kesinlikle toplu bir şekilde almayın bunun en etkili yolu bunu günlere bölmektir. Aksi takdir de Google’nin gözünde spama düşebilirsiniz.

Kaliteli Backlink Almak

Mutlaka kendi sitenizin içeriğine uygun olan bir site tercih edin. Burada site bulmak zor olabilir ancak iyi bir araştırmayla mutlaka bulabilirsiniz.

Dizinler her zaman kaliteli sonuçlar verir bu nedenle de onlara kayıt olmaya başlamalısınız.

Sosyal medya uygulamaları sizin hem markanızı hem de hitinizi yükseltecektir.

SEO Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! 0(236) 408 85 80

Copyright © 2017. Viral SEO Tescilli Bir Markadır. Tüm Hakları Saklıdır. Marka Tescil No: 2017/09987
Top