Google Botları Çalışma Sistemi Nasıldır?

Anasayfa / Yazılar / Google Botları Çalışma Sistemi Nasıldır?

İnternet dünyasında çoğu kişi arama motorlarının her zaman gizemli bir şekilde hareket ettiklerini düşünürler ve bu nedenle de her zaman kendilerini çaresizmiş gibi sürekli deneyimlemeler içerisinde bulurlar. Ancak gerçekte işin aslı bu şekilde gizem değildir. Arama motorlarının belirli bir algoritma hedeflemesi vardır bunun içinde yüzlerce faktör kullanılır ancak buradaki önemli nokta sizin sitenizdeki içeriklerinizdir. Yani içerik söz konusu olduğunda yapı gayet net ve anlaşılırdır.

Şimdi kendi kendinize bir düşünün arama motorlarındaki amacınız nedir?  Elbette ki istediğiniz bilgiyi tam olarak bulmak. O zaman arayanın hedefinin doğru bilgi olacağını bilmelisiniz. Bilginin yer aldığı site SEO bilgisini kullanarak içeriklerini üretirse o zaman botların da sitenize gelmemesi içten bile değildir.

Bu arada eminim ki arama motorları dediğimiz de aklınıza ilk Google geldi ve onu düşünmeye başladınız. O zaman size yardımcı olalım ve örneklememizi Google üzerinden devam ettirelim.

Google Botları içeriğinizi nasıl tarar?

Google’nin kendi sistemi içerisinde akıllı botları yer alır. Bu botları tüm dünyaya yayılmış olan bir asker gibi düşünebilirsiniz. Gördüğü her şeyi incelemeye başlar ve buradaki amaç doğrudan üsse bilgi vermektir. Kısacası google’nin askerleri topladıkları her bilgiyi ona gönderir çünkü bu şekilde programlanmışlardır.  Botlar sitenize geldiğinde içeriğinizi ve içerikteki linkleri, kalın kelimeleri, altı çizili kelimeleri, görselleri, alt başlıkları en ön sıradan taramaya ve analiz etmeye başlar. Bunları siz eksiksiz olarak girdiğiniz de Google için tam olmuşsunuz ve üste çıkmamanız için bir neden yoktur demektir.

Google Botları Ne Sıklıkla Gelir?

Google botlarının sitenizi ziyaret etmesi aslında size yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi girdiğiniz içeriklerinize bağlıdır. Siz içeriğinizi eksiksiz bir şekilde girdiğiniz de içerikleriniz kaliteli olarak algılanacak ve botlar sitenize daha sık aralıklarla gelecektir. Eğer ki sitenize botların en son ne zaman geldiğini görmek isterseniz cache:http://www.sitenizinlinki.com/net şeklinde bir aratma yapabilirsiniz. Google her zaman bir site içerisindeki konu bütünlüğünü dikkate alacaktır. Bu nedenle de siz içeriklerinizi düzenli ve de başlığa uygun bir şekilde hazırlarsanız o zaman ziyarette daha sıklaşacaktır. 

SEO Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! 0(236) 408 85 80

Copyright © 2017. Viral SEO Tescilli Bir Markadır. Tüm Hakları Saklıdır. Marka Tescil No: 2017/09987
Top