Google Botları Siteye Nasıl Getirilir?

Anasayfa / Yazılar / Google Botları Siteye Nasıl Getirilir?

Google botlarının siteye nasıl getirildiğini anlatmadan önce Google bot ne demektir bunu açıklayarak başlayalım. Google internet üzerindeki tüm verileri saniyeler içerisinde tarayabilmek için bir dizi örümcekler kullanır bir buna bir anlamda Google’ının askerleri şeklinde tanımlama yapalım. Bu askerlerin görevleri Google dizinine eklenecek olan her yeni içeriği bularak ortaya çıkarmaktır.  Bunun içinde milyonlarca internet sitesini aynı anda tarar ve de arama motoruna taşır.

Eğer ki sizin siteniz güncelliğini koruyan ve sürekli olarak içerik girilen bir siteyse o zaman Google’ının askerlerinin sizin sitenizi sürekli olarak ziyaret edeceği anlamına gelir. Bu sayede yeni eklenen sayfa ve içeriklerinde indexlenmesini sağlar. Ancak siz günlük değil de arada sırada sitenize yazı ekliyorsanız o zaman bu askerler sizin sitenizi es geçeceklerdir. Bu da siteniz için büyük bir problemdir. Bundan sonra siz eklediğiniz bir içeriği de Google’da göremezsiniz için index almamış demektir. Bu durumla karşılaşmamak için ne yapmalısınız?

Burada önemli bir konu vardır. İçeriklerinizi sitenize ekledikten sonra bunu Google+’da yayınlamalısınız. Hatta sosyal medya hesaplarınız varsa orada paylaşmanız sizin yararınıza olacaktır. Bu sayede Google askerlerinin de dikkatini çekerek sitenize gelmesini sağlayabilirsiniz. Buradaki en önemli alan ise webmaster tools’dur. Buraya sitenizin kaydını yaparak index almasını sağlayabilirsiniz.

Google Botları İçeriği Üst Sıralara Nasıl Taşır?

Burada öncelikli olan sitenizde index almış olan yazılardır. Çünkü Google bütünlüğü ele alır. Yani burada şunu söylemek mümkün olacaktır. Sitenin hitap ettiği kitle-içerik uyumu, başlık-içerik uyumu, içerik-anahtar kelimeler uyumu; konu içerisindeki metin ile ilgili kalın, italik, altı çizili gösterilen kelimeler. Bunların birbiri ile uyumu iyiyse o zaman başarıda kaçınılmaz olacaktır.  

Kısacası toparlamamız gerekirse Google botlarınızın sitenizi ziyaret etmesi için sitenizin de aktif olması gerekir. Eğer ki aktif değilseniz yukarıda yazdıklarımızı zaten unutabilirsiniz. Google botları aktif olmayan hiçbir siteye gelmezler. Google botları bu farklılıkları gördüğü anda sitenizden çıkmayacaktır ve sürekli olarak ziyaret edecektir. Bu yüzden de botlar için güncellik mutlaka olmazsa olmazların başında gelir. Sitenize her gün içerik eklemeniz önemlidir.

SEO Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! 0(236) 408 85 80

Copyright © 2017. Viral SEO Tescilli Bir Markadır. Tüm Hakları Saklıdır. Marka Tescil No: 2017/09987
Top