Mobil Uygulama İçin SEO Çalışması

Anasayfa / Yazılar / Mobil Uygulama İçin SEO Çalışması

İnsanlar artık neredeyse ellerinde cep telefonu ya da akıllı cihazlarla uyuyorlar. Dolayısıyla internette yapılabilecek her şeyi cep telefonlarından yapmayı tercih ediyorlar. Bu ödemelerden tutunda satın almalara varıncaya kadar her şeyi kapsıyor. Bunun içinde tüm firmalar kendileri için uygulama geliştirme telaşı içerisinde. Mobil cihazlarda yapılan işlemlere baktığımız da farklılık gösteriyor. Bazıları hoşuna gidecek olan bir oyun için kullanırken bazıları da bilgi amaçlı kullanıyorlar. Bu nedenle de ülkemizde geliştirilmiş olan bir çok uygulamanın olduğunu görebiliyoruz. Dolayısıyla burada da ciddi bir rekabet söz konusu. Ancak bu rekabet çerçevesinde pazarlamanızı yanlış yaptığınız da emeklerinizin de suya düşmesi demek oluyor.

Birçok uygulamanın an itibariyle yanlış taktikler yüzünden kullanıcılarına erişemediklerini görebiliyoruz. Uygulama geliştirmek aylar süren bir emektir dolayısıyla uygulamayı geliştirdikten sonrada SEO’sunun ciddi anlamda yapılması gerekir.

Bir uygulama geliştirdiniz ve bunun kullanıcılarınıza ulaşmasını istiyorsunuz bu durumda yapmanız gereken bir takım işlemlerin olduğunu bilmelisiniz. Uygulamanızı firmanızın bir binası gibi hayal etmelisiniz bu yüzden de ona kurumsal olarak yaklaşmanız gerekiyor. 

Mağazaya koyduğunuz uygulamayı mantık ekseni etrafında oluşturmak durumundasınız. Bunun içinde hangi mağazaya giriyorsanız onların dikkat ettikleri unsurları yerine getirmelisiniz.

Peki, ne yapmalı?

Öncelikli olarak uygulamanızla birlikte profesyonel bir siteye sahip olmanız gerekir. Bu sitede içerikler oluşturarak uygulamanızın tanıtımını yapmalısınız. Örneğin ne işe yaradığı, içeriğinde ne var gibi. Bu oluşturmuş olduğunuz siteye SEO çalışması yaparak uygulamanıza da dikkat çekebilirsiniz. İnsanlar site üzerinden fayda gördüklerinde mutlaka uygulamanıza ulaşacaklar ve bu sayede indirmeye başlayacaklardır.

Uygulamanızın anahtar kelimelerinden yola çıkarak sitenize de çalışma yapabilirsiniz.  Bu kelimeler üzerinden sitenize alacağınız tanıtım yazıları, forum backlink, yorum backlink gibi pek çok yöntem uygulamanın geniş kitlelere ulaştırılmasına yardımcı olacaktır.

İnternet üzerinde günlük olarak Android ve de İOS mağazalarında hizmet veren uygulamaların anlatıldığı birçok site vardır. Bu sitelerde uygulamanızın reklamını verebilir ya da tanıtımını yapabilirsiniz. Örneğin teknoloji platformları sizin için nokta atışı olacaktır. Çünkü bu sitedeki insanlar bu tür konulara her zaman meraklıdır ve araştırırlar. Bu sayede dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. 

SEO Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! 0(236) 408 85 80

Copyright © 2017. Viral SEO Tescilli Bir Markadır. Tüm Hakları Saklıdır. Marka Tescil No: 2017/09987
Top