SEO Nedir? SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

Anasayfa / Yazılar / SEO Nedir? SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

İnternet dünyası çok uzun zaman öncesinde SEO kelimesiyle tanıştı. Biraz daha açarsak SEO Yani Search  Engine Optimizasyon arama motorlarının web sitelerini daha kolay bir şekilde tanımlaması ve de içeriklerinin takibini sürdürebilmek için getirmiş olduğu bir kriter demektir. Türkçedeki karşılığı ise arama motoru optimizasyonudur.

SEO’ yu iki şekilde ele almak gerekir. Ancak bu iki farklı çalışma metodunu da birbirinden ayrı tutmak yanlış olacaktır. Birisine devam ederken diğerini durdurmak sitenize zarar verecektir. Bu nedenle de hedefleriniz doğrultusunda ilerlemek istiyorsanız bu iki önemli konuyu es geçmemek durumundasınız.

·         Dış SEO çalışmaları

·         İç SEO Çalışmaları

Dış SEO Ne Demektir?

SEO’nun amacı sitenizin yukarılara taşınmasıdır. Bununda en iyi yolu arama motorlarının sitenizi sıkça ziyaret etmesini sağlamanızdır. Bunu da yapabileceğiniz en iyi alan dış SEO çalışmasıdır. Dış SEO bir site için oldukça önemlidir. Farklı ve de kaliteli sitelerden alacağınız backlingleriniz sayesinde google’nin gözüne daha hızlıca girersiniz. Dış SEO yaparken altın kural sitenizin tanıtımını yapacağınız diğer sitenin kalitesinin sizden daha iyi olmasıdır. sizin kalitenizin altında bir sitenin size etkisi hiçbir zaman olmayacaktır. Dış SEO yaparken tanıtımları aynı anda değil günlere bölerek ilerlemek gerekir böylelikle sitenizi de spama düşürmekten kurtulmuş olursunuz

İç SEO Ne Demektir?

İç SEO kendi sitenize ait olarak yapılan çalışmaların bütünüdür. Burada sitenizin şu anki durumu oldukça önemlidir. Yani anahtar kelimelerinizde nerdesiniz hedeflediğiniz sıralamadaki yerinizi aldınız mı? Bunun yanı sıra iç SEO’nun birinci kuralı içeriklerinizdir. İçeriklerinizin özgün ve uyumlu olması oldukça önemlidir.  Makalelerde kelime sayısı olarak ise en az 250-300 kelime aralığında girişlerin yapılması gerekir. Buradaki kelime fazlalığı ise tamamen sizin inisiyatifinize kalmıştır bizim belirtmiş olduğumuz en alt sınırdır.

Kısacası internet üzerinde olmak istiyorsanız ve de sitenizin göz önünde kalmasını hedefliyorsanız SEO çalışmalarına önem vermelisiniz. Aksi takdir de sitenize gelişi güzel içerikler girerek başarı sağlayamazsınız. Kendi sitenizin SEO çalışmasını kendiniz yapamıyorsanız o zaman bu işi bilen profesyonellerden yardım almak size fark katacaktır.

SEO Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! 0(236) 408 85 80

Copyright © 2017. Viral SEO Tescilli Bir Markadır. Tüm Hakları Saklıdır. Marka Tescil No: 2017/09987
Top