SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

Anasayfa / Yazılar / SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

SEO’ da makale sayısı oldukça önemlidir. Bu nedenle de makalelerin sayısı kadar en az kelime sayısı da SEO için önemli bir kuraldır. Sitenizin içeriği için hazırlanan makalelerin hem kullanıcı odaklı hem de Google’ye hitap etmesi gereklidir. Google eskiden daha çok yalnızca SEO uyumuna dikkat ediyordu ancak yeni algoritma düzenlemeleri sonrasında kullanıcı odaklı makaleleri de ön sıraya aldı.

Kullanıcı Odaklı makale Ne demek?

Kullanıcı odaklı makale demek sitenize gelen ziyaretçilerin belirtilen soru başlığı çerçevesinde bilgiyi tam anlamıyla anlaması demektir. Bunun içinde yalın bir dil kullanmak gereklidir. Ve bu yalın dili de bir takım kelime oyunlarıyla süslediğiniz de Google’nin istediği makale hedefini tutturmuş olursunuz. SEO uyumlu makale denildiği zaman ilk akla gelen konu özgünlüğüdür. Çünkü ancak özgün yazılmış bir makaleyle öne çıkabilirsiniz. Başka yerden almış olduğunuz kopya bir içerik sizi spama düşürürken makaleyi aldığınız siteye ise değer kazandıracaktır. Eskiden SEO’ da önemli olan backlink çalışmasıydı ancak Google’nin panda güncellemesinin ardından bu durum yerini içeriklere bıraktı. Sitenizin hit çekmesi ve Google’ de yukarılarda bulunması için içeriklerin kalitesi çok önemli.

Örneğin internet sitenize makale girişi yapacağınız zaman öncelikli olarak kelime analizi yapmanız gerekiyor. Ancak bu şekilde doğru bir anahtar kelimeyi yakalayabilirsiniz. Tespit ettiğiniz bu anahtar kelime makalenizde kullanılarak bu şekilde üstte kalmak hedeflenir. Makalede yazım kuralı da oldukça önemlidir. Yani makalenin dil bilgisinden uzak ya da sistematik bir şekilde uygulanmaması halinde bu güzel bir makale olmayacaktır.

Google’nin gözüne girebilmek için makale sayınızı 300 kelimeye yükseltmelisiniz. Çünkü bir ziyaretçinin yazıdan verim alabilmesi için 300 kelime gereklidir. Diğer bir konu ise 300 kelime bilgi verici bir makale kullanıcıyı 3 dakikanın üzerinde sitede tutacaktır. Bu da Google’nin gözüne girmek için başka bir yoldur. Çünkü Google 3 dakikadan fazla sitesinde kullanıcı tutan bir siteyi her zaman kayda değer bulmuştur.

Peki, SEO uyumlu makale Nasıl Yazılır

Başlık: anahtar kelimeyi mutlaka içermelidir, makalenin ilk başlangıcı anahtar kelime ile başlamalıdır, en azından 3 kelimeden oluşması ve 66 karakter kullanılması gerekir. Makalenize link verecekseniz o zaman bağlantı mutlaka anahtar kelimeyi içermesi gerekir.

Meta Kısmı: burada anahtar kelime mutlaka geçmeli, 160 karakter sınırında kalmalı, anahtar kelime ile başlamalı, etiketler mutlaka anahtar kelimeye sahip olmalı

Makale içi Başlık Kısmı: makalenizin içeriğinde mutlaka H1,H2,H3 başlıkları olmalıdır. 

SEO Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! 0(236) 408 85 80

Copyright © 2017. Viral SEO Tescilli Bir Markadır. Tüm Hakları Saklıdır. Marka Tescil No: 2017/09987
Top