Video Backlink Nedir?

Anasayfa / Yazılar / Video Backlink Nedir?

Backlink çalışmalarının web sitelerinin popüler ve faydalı olduğunu biliyorsunuz. Dolayısıyla burada backlink çalışmalarının da farklı türleri bulunuyor. Bizler bu yazımızda sizlere video backlink nedir ve faydaları nelerdir? bu konu hakkında bilgi vermek istedik.

VİDEO BACKLİNK

Popüler olan videolarınızın açıklama kısmında sitenizin isminin link olarak paylaşılmasına video backlink denilmektedir. İnternet üzerinden video izlenimlerinin ve de videolara ilginin her geçen gün arttığını biliyoruz dolayısıyla bu backlink türünün de trend olmaya başlaması bundan kaynaklanmaktadır. Video backlink’in şimdilerde etkisi eskisi kadar yüksek değildir ancak günümüzde halen kullanılmaktadır. Bu yöntem bir SEO çeşidi olarak bilinir ve de varlığını bundan sonra da sürdürecektir. Video backlinkler sitenize hem hit hem olumlu yönde etkilediği gibi bir de site sahipleri tarafından bir hayli tercih ediliyor.

VİDEO BACKLİNK FAYDALARI

Burada faydalarını 3 şekilde gösterebiliriz. Bunlardan birincisi backlink olarak alınan link çıkışları sitenize her zaman katkı sağlayacaktır. İkincisi ise Google’ının sürekli olarak algoritma değiştirdiğini düşünürseniz burada video backlinkleri link çöplüğüne dönmüş sitelerden backlink almaktan daha fazla önemsiyor olması. Son olarak ise alacağınız linklerin sayısından ziyade niteliği bakımından önem kazanıyor. Burada backlinklerinizi Youtube üzerindeki videolar ve ya farklı platformlardaki videolarda düşündüğünüzde etkisinin sandığınızdan da fazla olacağını görebilirsiniz.

Faydalarından bir tanesi de sitenize sağlayacağı trafik yönünden olacaktır. Video izlenimlerinin yüksek olduğu günümüzde insanlar videoların açıklamalarına da önem vermeye başladılar dolayısıyla video altında sitenizin linkinin yer alması aynı zamanda izleyicileri de sitenize doğru çekecektir.

Ayrıca marka bilinirliği için de oldukça önemlidir. Youtube’ de video izleyen bir kişi abone olduğu bir kanalın videolarını kaçırmak istemez. Üstelik abonelik işlemlerinin de gönüllük şeklinde yapıldığını düşünürseniz burada izleyicinin aboneliği tüm videoları ya da yeni eklenecekleri izlemek yönünden olacaktır. Bu sayede aslında sizin marka bilinirliğiniz de artacaktır. Hazırlanmış olan bu videolar popüler sayfalarda paylaşıldığında etkisi daha fazla olacaktır.

VİDEO BACKLİNK SİTELERİ

Günümüzde bu işler için hizmet veren siteler vardır. Videolarınızı bu sitelere ekleyerek açıklama kısmına sitenizin linkini de ekleyebilirsiniz. Ancak bunlar size tam anlamıyla etki edecek anlamına gelmemelidir.

SEO Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! 0(236) 408 85 80

Copyright © 2017. Viral SEO Tescilli Bir Markadır. Tüm Hakları Saklıdır. Marka Tescil No: 2017/09987
Top